Wanilia Burbońska

Wanilia Burbońska

Wanilia jest doskonałym antyutleniaczem i wspomaga zwalczanie wolnych rodników.

Wanilia ma również właściwości antydepresyjne, jej słodki zapach może pomóc uspokoić roztrojone nerwy. Składniki oleju waniliowego bardzo efektywnie działają na poprawę nastroju. Dzięki swoich cechom tonizującym, nawilżającym i zmiękczającym ma również zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Nic dziwnego, że wanilia jest tak chętnie wykorzystywana w naszych produktach!

a

Wanilia to owoc

pochodzący z rodziny storczykowatych. Dojrzała roślina nosi głębokie kwiaty w kształcie trąbki, które otwiera tylko na jeden dzień w roku kiedy zostają naturalnie zapylane przez pszczoły (melipony) i kolibry.

a

Wanilia, ze względu na

praco i czasochłonny proces produkcji jest jedną z najdroższych przypraw na świecie. Szeroka gama zastosowań, zaczynając od bogatych walorów smakowych, przez zastoswania lecznicze, a nawet jako afrodyzjak czyni ją szczególnie cenną.

a

Doskonałe połączenie

kakao i wanilii było popularne już wśród Azteków. Śmiało, można powiedzieć, że sporządzany przez nich napój jest odpowiednikiem współczesnej pitnej czekolady z dodatkiem wanilii.

a

Właściwości lecznicze

wanilii były doceniane już przez dawne plemiona indiańskie. Wanilia jest niezwykle pomocna przy walce z infekcjami. Dzięki swoim komponentom ma unikalne właściwości pobudzające, które wspomagają organizm przy stanach zapalnych.

Zapraszamy do naszego sklepu.
Tutaj kupisz produkty z Surowej Organicznej Czekolady COCOA.